Juhend

Seiklusrogain Väle pätt 2018                                                                              IN ENGLISH

Tänavu toimub pätt viiendat aastat ja sel puhul oleme valinud võistluspaigaks pättide kodumaa Muhu saare.

Miks
See on hea võimalus veeta päev sõprade, pere ja liikumishuvilistega. Rändpätt võib tulla just sinuga koju. Samuti saavad premeeritud iga võistlusklassi parimad. Enne kõike pakub üritus rõõmu heast seltskonnast ja mõnusast päevast looduses, millele lisavad väärtust kerge krutskiga lisaülesanded ja soe supp.
Kui sa arvad, et sa ei ole hea orienteeruja, siis see sündmus võimaldab osaleda ka algajatel, sest raja pikkuse ja läbitavad punktid valib meeskond ise. Nii et tule ka!

 

Mis
Tegemist on valikorienteerumisega, kus läbitakse kaardile kantud punkte vabalt valitud järjekorras ja mahus (igaüks vastavalt oma võimetele).
Sõna SEIKLUS tähendab antud võistluse puhul seda, et osade punktide juures on ülesanded, mis lisavad põnevust. Nimetuse Väle pätt esimene pool näitab orienteeruja liikuvust ja teine pool on kohaliku rahva jaoks mõistagi vahend, millega kabedasti astuda – jalanõu. Võimalus osaleda ka jalgrattaga.

Millal
15. detsember 2018 (laupäev)
10.30 Kogunemine (parkimine, stardimaterjalide väljastamine)
11.45 Viimane raja info
12.00 Start kõigile
16.00 Finiš. Tule hiljemalt selleks ajaks metsast välja!
15.00-16.00 Söök ja pesemine
u 1700 Autasustamine

Kus
Võistlus toimub Muhu saarel

Võistluskeskus
Muhu spordihoones, Liival. Siit kogu stardimaterjal, info ja pärast võistlust pesu ja parimate premeerimine. Söömine üle hoovi Muhu koolimaja sööklas.

Kes
Osalejad: 2-5 liikmelised võistkonnad
Võistlusklassid: härrad (HH), daamid (DD), sega (HD),  pere (liikmed vähemalt 2 eripõlvkonnast ja ühest perest) ja ratas. Soovi korral saab ka osaleda üksi (saab tulemuse, aga pole eraldi võistlusklass).

Kuidas
Võistlejad saavad võistluskeskuses kaardi ja vajadusel SI- pulgad. SI-pulk on elektrooniline märkeseade, millega registreeritakse kontrollpunktide läbimine. IGAL LIIKMEL PEAB OLEMA SI-PULK! SI-pulga maht vähemalt 60 märget. Rajal on kontrollpunktid (tähistatud orienteerumismärgisega), mille läbimise eest saab vastavalt kontrollpunkti asukoha raskusastmele punkte.
Kontrollpunktide väärtus on nende keerukusest-kaugusest sõltuvalt erinev ja vastab kontrollpunkti tunnusnumbri kümnelisele kohale (nt KP 34 annab 3 punkti ja KP 82 annab 8 punkti).

Rajal olemise maksimumaeg on 4 tundi, mil osalejad saavad koguda punkte. Enim punkte kogunud võistkond võidab. Iga üle aja rajal oldud minut on miinus 1 punkt. Võrdsete punktide korral loetakse paremaks võistkond, kellel on parem aeg.
Ülesannetega kontrollpunktid võivad olla kirjalike ja/või suuliste juhistega.

REGISTREERI

Osalustasud ühe inimese kohta:

Kuni 30.11 15.-
Kuni 11.12 20.-
Koha peal 15.12 (kohtade arv piiratud!) 25.-

Alaealised lapsed esimeses registreerimisvoorus TASUTA.

SI-pulga rent 1.50 eurot

 

Osalustasu kanda Saaremaa orienteerumisklubi arveldusarvele EE071010602007909000. Võistkond on registreeritud, kui osalustasu on makstud. Selgitusse märkida võistkonna nimi, kelle eest maksate. Võistleja mitteosalemisel osalustasu ei tagastata.

Lisainfo
Võistluskeskus on avatud kogu võistluse aja. Isiklikud asjad saab võistluse ajaks jätta võistluskeskusse. Iga osaleja vastutab ise oma tervisliku seisundi ja võistlusmaastikul ettevõetud tegevuse eest. Alaealise osaleja korral vastutab lapsevanem või saatja.

Varustus: sõber, lamp (pealamp/taskulamp), kompass, kindad, joogipudel, sportlik riietus. Rattarajal KIIVER KOHUSTUSLIK ja soovituslik kaardialus.

 

 

Jooksvalt infot ka fb lehel: https://www.facebook.com/v2lep2tt

 

Näeme metsas!

Tiiu Naagel

Väle pätt korraldaja
+372 56 82 01 36